Jdi na obsah Jdi na menu
 


8+2 krát pro radar
aneb proč si přejeme, aby obec Mukařov nabídla prostor pro radar

Vladimír Kovářík a Vít Šoupal - Mukařov

8x pro radar

1) SVOBODA

- Už nikdy nechceme zažít, aby naše země byla okupována cizí zemí. A už vůbec nechceme abychom to připustili bez obrany (1938, 1968)

 

2) OBRANNÁ SPOLUPRÁCE

- Česká republika není schopna zajistit svou obranu vlastními silami – nutně proto potřebuje silného spojence

- Spojenectví vnímáme tak, že si státy pomohou v rámci svých možností. Naše možnosti jsou ve srovnání s USA značně omezené (máme 14 Gripenů,….) – stydíme se proto, že váháme i tam, kde můžeme být zdarma prospěšní sobě i našemu spojenci.

3) HISTORICKÉ PARTNERSTVÍ

- Kdybychom měli volit mezi Ruskem, Velkou Británií, Německem, Francií a USA – náš hlas bude jednoznačně pro USA (bez ohledu na to, že nesnášíme mnohou jejich komerční kulturu, přejímání jejich svátků jako Halloween nebo Valentinky... apod.)

- V historii nám totiž několikrát pomohli (a nemuseli jsme jim za to „upsat duši“) :

· založit samostatný stát – Československou republiku v r.1918

· osvobodili část Československa v roce 1945 a nic za to nechtěli

· po válce nám nabídli hospodářskou pomoc - Marshallův plán ( bohužel jsme jej nesměli přijmout, abychom mohli budovat socialismus)

· vychytralým uzbrojením Sovětského svazu nám pomohli získat svobodu v r. 1989

- ALE HLAVNĚ - NIKDY NÁS NEPODRAZILI!!! (To o ostatních říct nemůžeme!)


4) BEZPEČNOSTNÍ RIZIKA EXISTUJÍ

- Cítíme se ohroženi – nejen arabskými státy podporujícími terorismus, ale i Ruskem, které nevnímáme jako demokratickou zemi, a které nám otevřeně hrozí, že na nás zamíří své rakety, jestli nebudeme respektovat jejich důrazné zákazy!

Jestli se jejich zadupání zalekneme – nemáme důvod být svobodní!

 

2x pro Mukařov

Nabídkou Mukařova - dát prostor pro zbudování radaru získá i naše obec BUĎ:

a) Vláda ČR a USA nabídku využijí (méně pravděpodobné) PAK:

· naše obec bude známější než Trokavec a stane se turistickou atrakcí

· jistě snadněji získáme prostředky na zkulturnění nejen silnic, ale i ostatních veřejných statků (abychom nedělali mezinárodní ostudu)

· získáme 200 dobře placených zákazníků služeb i zboží

· získáme 200 potencionálních „učitelů“ angličtiny pro naše děti

b) Naše nabídka nebude využita (velmi pravděpodobné) PAK:

· Mukařovsko získá nehynoucí slávu tím, že jako první obec v republice se nechová jako spolek vystrašených králíků

· Probudí jiné obce z letargie a ty udělají obdobnou nabídku

· Mukařovsko získá na hodnotě jako „značka“. Společnosti jako např. O2 za jednu minutu televizní reklamy platí cca 300.000Kč a my bychom tento čas měli zdarma. (V.K. - Pracoval jsem dlouho v reklamě a vím, že když někdy někdo bude hlasovat např. o dotacích budeme mít mnohem větší šanci jako – „ ti známí“ Mukařovští

 

5) ŽÁDOST NENÍ VPÁD

- Mnohem raději zde budeme mít „ na návštěvě“ 200 lidí vojenské obsluhy radarové stanice USA - ti nám nevyhrožují ani politicky natož pak vojenským napadením, slušně o návštěvu žádají

 

6) NEJEN REPUBLIKÁNI ALE I DEMOKRATÉ V USA RADAR PODPORUJÍ

- O užitečnosti radaru společné obraně nás přesvědčilo hlavně to, že se na ní shodli vládnoucí republikáni v čele s Bushem s jejich demokratickou opozicí – viz společná návštěva opozičních kongresmanů v Praze 14.9.2007 (kéž by toho v zájmu Česka byli někdy schopni i naši politici)

 

7) ZDRAVOTNÍ RIZIKA JAKO NEPODLOŽENÝ STRAŠÁK

- Zdravotní rizika radaru chápeme jako zástupný problém odpůrců radaru a příznivců Moskvy. Když před lety zahajoval provoz Žižkovský vysílač, byla média plná hrůzných prognóz, z nichž nejmírnější bylo to, že se lidé z blízkého okolí „zaživa upečou“ jako v mikrovlnné troubě. Dnes to není ani důvod k nižším cenám bytů v okolí. A také – USA nemají ve zvyku posílat své občany na takovouto "jistou smrt" – američtí voliči by jim to nedovolili.

 

8) NEMÍT RADAR JE JAK NECHAT OTEVŘENÉ DVEŘE OD BYTU

- To, že vyprovokujeme teroristy a oni vyhodí radar do povětří nás příliš neděsí. Ad jedna – již vědomě provokujeme zloděje tím, že zamykáme své dveře – a opravdu to dělat nepřestaneme i když víme, že i zámek lze překonat. Ad dvě muslimští teroristé zatím žádnou základnu nenapadli – lépe jim vyhovují místa, kde je velké množství obyčejných lidí.


 

Ing. Vladimír Kovářík
Ing. Vít Šoupal

 

PS: Zcela se ztotožňujeme se zdůvodněním pana Lachmana: http://schol-methodicus.eu/Lachman-Proc-jsem-pro.htm

a článkem Ladislava Smoljaka: http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-jeste-k-americkemu-radaru-ds8-/p_spolecnost.asp?c=A070722_103730_p_spolecnost_wag